Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.05.2020, 11:31

Ryanair začiatkom leta obnoví 40 percent plánovaných letov. O použitie toalety bude treba požiadať

Najväčšia nízkonákladová spoločnosť v Európe v utorok informovala, že od prvého júla začne prevádzkovať denne tisíc letov.

Ryanair začiatkom leta obnoví 40 percent plánovaných letov. O použitie toalety bude treba požiadať
Zdroj: Reuters

Írska nízkonákladová letecká spoločnosť Ryanair obnoví od júla 40 percent plánovaných letov. S cieľom zaistiť bezpečnosť pasažierov vzhľadom na pandémiu nového koronavírusu budú musieť cestujúci zároveň dodržiavať bezpečnostné nariadenia.

Najväčšia nízkonákladová spoločnosť v Európe v utorok informovala, že od prvého júla začne prevádzkovať denne tisíc letov. Na porovnanie, v súčasnosti prevádzkuje 30 letov denne. Ako dodala, umožní jej to pokryť približne 90 percent siete, avšak s menšou frekvenciou.

Firma tak potvrdila skoršie vyjadrenia šéfa spoločnosti Michaela O'Learyho, že Ryanair by sa od júla mal vrátiť k 40 percent z pôvodného počtu letov. Ako ďalej uviedol, v auguste by sa ich počet mal zvýšiť na 50 percent, počíta však s tým, že "pre slabý dopyt bude minimálne polovica sedadiel prázdna".

Prijaté opatrenia

V dôsledku pandémie nového koronavírusu bude Ryanair od cestujúcich vyžadovať nosenie rúška počas letu a na palube budú možné iba bezkontaktné platby.

Čo sa týka použitia toalety, bude potrebné o to požiadať palubný personál. Rady pred toaletami budú zakázané. Zároveň sa každý deň budú priestory lietadiel dezinfikovať.

Ako informovala agentúra Reuters, cestujúci budú musieť zároveň vyplňovať formulár o tom, kde sa budú nachádzať, ako aj o dĺžke plánovaného pobytu v danej destinácii. Informácie budú následne poskytnuté vládam EÚ, aby bolo možné monitorovať dodržiavanie karanténnych opatrení.

Zhoršená situácia 

Británia, ktorá je pre Ryanair jedným z troch hlavných trhov, plánuje zaviesť 14-dňovú karanténu pre každého, kto pricestuje zo zahraničia. Podľa zástupcov leteckého sektora však tento krok ešte zhorší už aj tak zlú situáciu v oblasti leteckej dopravy.

Pritom už predtým napríklad spoločnosť IAG, materská firma aerolínií British Airways, varovala, že dopyt po leteckej doprave sa na predkrízovú úroveň nedostane skôr ako v roku 2023.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.