Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.05.2020, 13:59

Aerolinky Lauda, ktoré patria pod Ryanair, zavrú centrálu vo Viedni. O prácu príde tristo ľudí

Firma, ktorá je dcérskou firmou írskej spoločnosti Ryanair, ​​sa nedohodla s odbormi na novej tarifnej zmluve.

Aerolinky Lauda, ktoré patria pod Ryanair, zavrú centrálu vo Viedni. O prácu príde tristo ľudí

Rakúske aerolinky Lauda, ​​ktoré sú dcérskou firmou írskej nízkonákladovej leteckej spoločnosti Ryanair, zatvoria k 29. máju centrálu na letisku vo Viedni.

Zanikne tak viac ako 300 pracovných miest. Firma, ktorú založil bývalý pretekár formuly 1 Niki Lauda, ​​dnes oznámila, že sa nedohodla s odbormi na novej tarifnej zmluve.

Odbory Vida nesúhlasili s návrhom aeroliniek, ktorý počítal s výrazným znížením miezd niektorých zamestnancov. Viedeň je pre aerolinky Lauda zďaleka najväčšou základňou, firma teraz disponuje 26 lietadlami, uviedla agentúra DPA.

Lietadlá musia kvôli pandémii spôsobenej koronavírusom zostávať na zemi.

Riaditelia rakúskeho podniku Andreas Gruber a David O'Brien dnes odbory obvinili, že svojou neochotou dohodnúť sa "zničili vyše 300 dobre platených pracovných miest".

Odborová organizácia predtým označila Ryanair a rakúsku hospodársku komoru (WKÖ) za "hrobárov miezd, z ktorých sa dá žiť". Komora sa pritom vyjadrila pre podpis novej pracovnej zmluvy.

Podľa novej zmluvy mal začínajúcich člen palubného personálu ročne zarábať 24 450 eur a pilot zhruba 117 000 eur, uviedla letecká spoločnosť.

Ryanair kúpil firmu Lauda v roku 2018. Šéf írskeho podniku Michael O'Leary uviedol, že zvyšné letecké základne Laudu v Stuttgarte, Düsseldorfe a v Palme de Mallorca plánuje ponechať v prevádzke.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.