Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.05.2020, 17:20

Kríza zasiahla aj najväčších. IBM ruší tisícky pracovných miest

Tržby klesli medziročne o vyše tri percentá a čistý zisk o viac než štvrtinu.

Kríza zasiahla aj najväčších. IBM ruší tisícky pracovných miest
Zdroj: Reuters

Americká spoločnosť IBM pristúpila v dôsledku pandémie nového koronavírusu v Severnej Amerike k redukcii pracovných miest. Médiá odhadujú ich počet na niekoľko tisíc.

Firma rozsah redukcie pracovných miest nezverejnila, podľa portálu RTTNews by sa však rozhodnutie spoločnosti malo týkať niekoľkých tisícok zamestnancov, a to minimálne v piatich štátoch USA - New Yorku, Pensylvánii, Kalifornii, Missouri a Severnej Karolíne. Ku koncu minulého roka mala firma viac než 352-tisíc zamestnancov.

O prípadnom rušení pracovných pozícií sa však diskutovalo už dlhšie, uviedla IBM, ktorú citovala spravodajská televízia CNBC.

Už po zverejnení výsledkov za posledný kvartál minulého roka oznámila, že pravdepodobne bude musieť urobiť opatrenia na zníženie nákladov.

Následne v apríli tohto roka firma oznámila výsledky za 1. kvartál, ktoré neboli priaznivé, a vedenie opäť informovalo, že pravdepodobne pristúpi k opatreniam na zníženie nákladov.

Tržby klesli medziročne o vyše tri percentá a čistý zisk o viac než štvrtinu. Navyše v dôsledku neistoty spojenej s pandémiou nového koronavírusu spoločnosť IBM stiahla prognózu na celý rok 2020.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.