Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
29.05.2020, 18:09

Wizzair sa vybral opačným smerom. Napriek koronavírusu otvorí štyri nové základne

Wizz Air sa nachádza v dobrej finančnej pozícii a je jednou z prvých leteckých spoločností, ktorá znovu obnovuje lety.

Wizzair sa vybral opačným smerom. Napriek koronavírusu otvorí štyri nové základne
Zdroj: Reuters

Aerolinky Wizz Air dnes oznámili, že otvoria štyri nové základne: v talianskom Miláne, v Larnake na Cypre, vo Ľvove na Ukrajine a v albánskej metropole Tirana. Maďarská nízkonákladová letecká spoločnosť plánuje nízkymi cenami leteniek povzbudiť leteckú dopravu.

Spoločnosť Wizzair sa skôr sústredila najmä na strednú a východnú Európu, ale teraz rozširuje svoje pôsobenie v západnej Európe - v Taliansku, Španielsku a Británii.

​Pandémia choroby covid-19 ochromila leteckú dopravu a viacero aeroliniek sa bez tržieb dostala do problémov. Wizz Air sa však nachádza v dobrej finančnej pozícii a je jednou z prvých leteckých spoločností, ktorá znovu obnovuje lety.

"Potenciál vidíme v tom, že znovu podnietime dopyt po lacnom cestovaní, a tým prispejeme k oživeniu turizmu na daných trhoch," uviedol šéf spoločnosti József Varadi.

Na štyroch spomínaných základniach bude nasadených 11 nových lietadiel a Wizz Air bude prevádzkovať 50 nových liniek. Z Bratislavy prevádzkuje spoločnosť lety do siedmich destinácií. Najväčšie zastúpenie má Ukrajina, so Slovenskom sú spojené letiská v Kyjeve v Ľvove, aj v prístavnom meste Odesa.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.