Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
30.06.2020, 10:43

Commerzbank chce zrušiť 7000 miest. Banka je pod tlakom akcionárov

O ďalšom prepúšťaní by mala rokovať dozorná rada banky.

Commerzbank chce zrušiť 7000 miest. Banka je pod tlakom akcionárov
Zdroj: Reuters

Nemecká banka Commerzbank uvažuje nad zrušením ďalších približne 7000 pracovných miest. Banka pritom už na jeseň oznámila, že do roku 2023 zruší 4000 pozícií.

​O ďalšom prepúšťaní by mala rokovať dozorná rada banky, uviedol v utorok nemecký ekonomický denník Börsen-Zeitung. Podľa ďalšieho denníka Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ) je však termín schôdzky neistý.

Börsen-Zeitung, ktorý sa odvolal na zdroje z finančného sektora, uviedol, že stratégia druhej najväčšej banky v Nemecku je pod tlakom akcionárov. Banka preto najnovšie zvažuje zatvorenie až 400 z približne 1000 nemeckých pobočiek. To je dvojnásobok v porovnaní s pôvodne zvažovaným počtom.

Vedenie banky sa k informáciám Börsen-Zeitung nevyjadrilo. Hovorkyňa Commerzbank pre denník uviedla, že rada banky zatiaľ nerozhodla o žiadnej zmene vo svojej stratégii, čo by podľa predchádzajúcich informácií tlače mohla oznámiť v priebehu augusta.

V súvislosti s plánovaným rozsiahlejším prepúšťaním denník Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ) uviedol, že na stredu naplánovaná schôdzka dozornej rady sa neuskutoční. Dôvodom má byť podľa FAZ požiadavka odborov na zverejnenie ďalších dokumentov.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.