Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
08.07.2020, 00:00

Top agentúra z portfólia Arcy je na predaj. Finančníci dostali ponuku

Do Manuvie vstupuje nadnárodný konkurent. Jeho príchod má upokojiť situáciu aj zjednodušiť rokovania s bankami či so štátnymi inštitúciami.

Top agentúra z portfólia Arcy je na predaj. Finančníci dostali ponuku
Zdroj: Arca Capital

Jednotka na našom a českom trhu v oblasti agentúrnych zamestnancov môže získať silného strategického partnera. Ide o firmu Manuvia, ktorá spadá do portfólia finančnej skupiny Arca Investments.

Podľa informácií zdroja HN, ktorý si želal ostať v anonymite, sa na Arcu obrátila silná nadnárodná skupina. Prejavila záujem o kapitálový vstup do Manuvie a pomoc pri refinancovaní spoločnosti.

Nový hráč podniká v rovnakom odbore ako slovenská agentúra, a to vo viac ako 10 ekonomicky silných krajinách. Tie sa zároveň nemajú prelínať s trhmi, kde pôsobí samotná Manuvia. Na otázky, či aktuálne prebieha vstup zahraničného investora, Arca Investments ani Manuvia do uzávierky novín neodpovedali.


Nový líder na trhu
Podľa informácií HN by mal spojením týchto partnerov vzniknúť medzinárodný líder na trhu s veľkým globálnym dosahom a so zvýšenou odolnosťou proti súčasným ekonomickým otrasom.

Manuvia aj jej dcérska personálna agentúra Edymax od vypuknutia pandémie pociťujú ochladenie trhu s nájomnými zamestnancami. Dôvodom je najmä ochromený dopyt po zahraničných pracovníkoch vo výrobných firmách, predovšetkým v oblasti automotive.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.