Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.07.2020, 12:36

Musk prekonal aj legendárneho investora. Je bohatší ako Warren Buffett

Objem Muskovho majetku sa v piatok zvýšil o 6,1 miliardy na 70,5 miliardy dolárov.

Musk prekonal aj legendárneho investora. Je bohatší ako Warren Buffett
Zdroj: Reuters

Zakladateľ a šéf spoločnosti Tesla Elon Musk sa vďaka piatkovému rastu ceny akcií podniku stal bohatším ako legendárny investor Warren Buffett. S odvolaním sa na svoj index miliardárov o tom informovala agentúra Bloomberg.

Tesla sa zaoberá výrobou elektromobilov, angažuje sa však aj v niektorých vesmírnych projektoch.

Objem Muskovho majetku sa podľa indexu v piatok zvýšil o 6,1 miliardy na 70,5 miliardy dolárov. Štyridsaťdeväťročný Musk sa tak stal siedmym najbohatším človekom na svete.

Väčšinu jeho majetku tvorí asi pätinový podiel v Tesle, ktorej akcie v piatok posilnili takmer o 11 percent. Od začiatku tohto roka sa ich cena zvýšila zhruba o 269 percent. Asi 15 miliárd dolárov z Muskovho imania pripadá na jeho väčšinový podiel vo vesmírnej spoločnosti SpaceX.

89-ročný Buffett je považovaný za jedného z najúspešnejších investorov na svete a vďaka svojim úspešným investíciám si vyslúžil prezývku Veštec z Omahy. Jeho investičná skupina Berkshire Hathaway ovláda viac ako 90 dcérskych spoločností, ktoré podnikajú v rôznych odvetviach.

Vlastní tiež významné podiely v množstve známych firiem, napríklad v najväčšom svetovom výrobcovi nealkoholických nápojov Coca-Cola.

Hodnota Buffettovho majetku minulý týždeň klesla, pretože Buffett venoval 2,9 miliardy dolárov na charitu. Podľa indexu agentúry Bloomberg má Buffett teraz majetok za 69,2 miliardy dolárov, takže je desiatym najbohatším človekom na svete.

V čele rebríčka najbohatších ľudí sveta s veľkým náskokom zostáva zakladateľ a šéf internetového obchodu Amazon Jeff Bezos, ktorého majetok má teraz hodnotu okolo 189 miliárd dolárov.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.