Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.07.2020, 13:02

Bezos skokovo zbohatol, za deň zarobil 13 miliárd dolárov

Hodnotu Bezosovho majetku ťahajú hore akcie Amazonu, ktorý zažíva v čase koronakrízy zlaté časy.

Bezos skokovo zbohatol, za deň zarobil 13 miliárd dolárov
Zdroj: TASR

Najbohatší muž sveta si v pondelok upevnil svoju pozíciu, zakladateľ Amazonu Jeff Bezos v priebehu 24 hodín zbohatol o 13 miliárd dolárov. Vyplýva to z rebríčka Bloomberg Billionaires Index, ktorý mapuje majetok najbohatších ľudí.

Pondelkový nárast Bezosovho imania je najprudším jednodňovom skokom od vzniku rebríčku v roku 2012.

​Hodnotu Bezosovho majetku ťahajú hore akcie Amazonu, ktorý zažíva v čase koronakrízy zlaté časy. Cena akcií internetového obchodu vzrástla od začiatku tohto roka o viac ako 70 percent a teraz sa pohybuje okolo 3200 dolárov za kus.

Bezos je najväčším akcionárom firmy, s podielom približne 11,1 percenta. V pondelok posilnili akcie Amazonu o 7,9 percenta vďaka rastúcemu optimizmu ohľadom trendov v internetovom nakupovaní, uviedla agentúra Bloomberg. Podobne úspešný deň mal Amazon naposledy v decembri 2018.

Jeho zakladateľovi vďaka tomu stúpla hodnota majetku o 13 miliárd dolárov. "Bezos včera počas 24 hodín zbohatol o takmer päťnásobok celoživotne budovaného majetku Andreja Babiša. Každé tri sekundy Bezos zarábal toľko, čo bežný Čech celý život," komentoval čísla hlavný ekonóm Czech Fund Lukáš Kovanda.

Zdroj: Investing.com

​Bezos si za deň pripísal viac, než koľko vlastní najbohatší Čech Petr Kellner. Ten momentálne v rebríčku Bloomberg Billionaires Index zastáva 152. pozíciu s majetkom 11,2 miliardy dolárov.

Hodnota majetku 56-ročného amerického podnikateľa už tento rok stúpla o 74 miliárd dolárov na celkovo 189 miliárd dolárov. A to napriek tomu, že Spojeným štátom teraz hrozí najhorší ekonomický pokles od 30. rokov 20. storočia.

Bezosov majetok už presahuje trhovú hodnotu takých spoločností ako je Exxon Mobil, Nike či McDonalds. Druhý najbohatší muž na svete Bill Gates má imanie 118 miliárd dolárov.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.