Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.07.2020, 13:11

Odmietli nižší plat, majú smolu. Ryanair zatvára základne v Nemecku

Podľa oznámenia Ryanairu prestane frankfurtská základňa fungovať od 1. novembra.

Odmietli nižší plat, majú smolu. Ryanair zatvára základne v Nemecku
Zdroj: TASR

Ryanair sa chystá koncom leta zavrieť letecké základne v Nemecku. Tamojší piloti totiž odmietajú navrhnuté krátenie miezd až na štyri roky, za ktoré im má firma garantovať zamestnanie len do marca 2021. Svoje kroky firma zdôvodňuje dopadmi šírenia koronavírusu na leteckú prepravu.

V Írsku manažment spoločnosti odbory obišiel a nechal si nové podmienky potvrdiť od pilotov individuálne. Najväčšie európske nízkonákladové aerolínie uviedli, že krátenie miezd v dôsledku choroby Covid-19 prijalo 70 percent všetkých ich európskych pilotov.

Podľa oznámenia Ryanairu prestane frankfurtská základňa fungovať od 1. novembra a tamojší piloti dostanú upozornenie tento týždeň.

Detaily o uzatváraní základní v Tegeli a na düsseldorfskom letisku, ktoré by podľa firmy malo nastať pred začiatkom zimnej sezóny, budú zverejnené budúci týždeň. Odbory uvádzajú, že prepúšťanie sa dotkne viac ako 170 pilotov.

Masívnym poklesom záujmu o lietanie vyvolanom koronavírusovou krízou je postihnutých mnoho leteckých spoločností. Úsporné plány a prepúšťanie postupne ohlasuje väčšina z nich.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.