Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
28.07.2020, 15:56

Turistický ruch kvôli pandémii prišiel o 320 miliárd dolárov

Výsledky sú už teraz trikrát horšie, než počas globálnej krízy v roku 2009.

Turistický ruch kvôli pandémii prišiel o 320 miliárd dolárov
Zdroj: Reuters

Pandémia choroby covid-19 pripravila od začiatku roka do mája svetový turistický ruch o tržby 320 miliárd dolárov. Vyplýva to zo správy Svetovej organizácie cestovného ruchu pri OSN (UNWTO), ktorá bola dnes zverejnená.

​Vplyv šírenia koronavírusu na turistické odvetvie je podľa organizácie z pohľadu tržieb už teraz trikrát horší ako vplyv globálnej krízy v roku 2009.

Aktuálna štatistika organizácie UNWTO (World Tourism Barometer) ukazuje, že kvôli karanténnym opatreniam klesol v máji počet turistov medziročne o 98 percent.

Ďalej z nej vyplýva, že za obdobie od januára do mája sa znížil počet turistov o 56 percent. To predstavuje o 300 miliónov ľudí na cestách menej a ušlé tržby 320 miliárd dolárov.

Väčšina odborníkov z panela UNWTO odhaduje, že medzinárodný cestovný ruch sa zotaví v druhej polovici roka 2021. Menšina potom vsádza už na prvý polrok budúceho roka.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.