Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
30.07.2020, 23:17

Facebook zdvojnásobil zisk, výsledky prekonali očakávania

Čistý zisk Facebooku predstavuje viac ako päť miliárd dolárov.

Facebook zdvojnásobil zisk, výsledky prekonali očakávania
Zdroj: Reuters

Americká internetová spoločnosť Facebook v druhom štvrťroku zdvojnásobila čistý zisk na 5,18 miliardy dolárov z 2,62 miliardy dolárov pred rokom.

Hospodárske výsledky prekonali očakávania analytikov. Počas pandémie, kedy prudko stúpla prevádzka na internete, využívalo jeho cielenú reklamu viac firiem.

Hospodársky výsledok z vlaňajšieho druhého štvrťroku zahŕňal tiež pokutu dve miliardy dolárov od americkej Federálnej obchodnej komisie (FTC) za porušenie ochrany súkromia.

Zisk na akcie z tohtoročného druhého kvartálu predstavoval 1,80 dolára.

Celkové tržby Facebooku v tomto období medziročne stúpli o 10,7 percent na 18,69 miliardy dolárov, a prekonali tak odhady odborníkov opýtaných spoločnosťou Refinitiv.

Tí mali za to, že tržby internetovej spoločnosti budú 17,4 miliardy dolárov.

Počet aktívnych mesačných užívateľov v období od apríla do júna vzrástol na 2,7 miliardy, zatiaľ čo analytici odhadovali, že sociálna sieť bude na konci júna mať 2,62 miliardy užívateľov.

Akcie Facebooku v riadnom obchodovaní spevnili o pol percenta na 234,5 dolárov. Po konci si okolo 22:45 SELČ mimo burzové obchodovania pripisovali šesť percent.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.