Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.08.2020, 21:14

Najbohatší muž planéty predal akcie Amazonu za vyše tri miliardy dolárov

Súčasná hodnota jeho podielu vo firme dosahuje 174,64 miliardy dolárov.

Najbohatší muž planéty predal akcie Amazonu za vyše tri miliardy dolárov
Zdroj: TASR

Generálny riaditeľ internetového obchodu Amazon.com Jeff Bezos predal v posledných dňoch akcie spoločnosti za 3,1 miliardy dolárov (2,6 miliardy eur). Uviedla to agentúra Reuters s odvolaním sa na správu pre americkú Komisiu pre cenné papiere a burzy. Akcie firmy v tomto roku posilnili o 73 percent.

Bezos už skôr v tomto roku predal akcie za viac ako 4,1 miliardy dolárov. Po predaji mu zostáva 54,5 milióna akcií firmy. Súčasná hodnota jeho podielu dosahuje 174,64 miliardy dolárov.

Bezos je najbohatším mužom planéty a už dávnejšie uviedol, že chce každý rok predať akcie za zhruba jednu miliardu dolárov, aby mal peniaze na financovanie svojej vesmírnej spoločnosti Blue Origin.

Spoločnosť Blue Origin bola založená v roku 2000. Vyvíja technológie, ktoré by umožnili súkromné ​​lety do vesmíru. Plánuje podnikať s turistami suborbitálne lety, pri ktorých sa modul priblíži k hranici vesmíru, prípadne ju prekoná, ale nedosiahne obežnú dráhu okolo Zeme.

Ľudia na palube majú pri tejto výprave zažiť približne na päť minút stav beztiaže.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.