Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
17.08.2020, 18:32

Koronavírus neustupuje. Ryanair bude rušiť lety

Podľa Ryanairu sa škrty dotknú skôr počtu letov než rušenia leteckých trás.

Koronavírus neustupuje. Ryanair bude rušiť lety
Zdroj: TASR/Jakub Kotian

Írska nízkonákladová letecká spoločnosť Ryanair zruší v septembri a októbri 20 percent letov. Firma to uviedla vo svojom dnešnom oznámení.

Dodala, že tak reaguje na výrazný pokles rezervácií v posledných dňoch spôsobený nárastom prípadov koronavírusu a znovuzavádzaním cestovných obmedzení.

Podľa Ryanairu sa škrty dotknú skôr počtu letov než rušenia leteckých trás. Opatrenie "je motivované neistotou ohľadom nedávnych prípadov nákazy Covid-19 v niektorých krajinách Európskej únie", uviedla letecká spoločnosť.

Ryanair obnovil prevádzku po koronavírusovej pauze v júli. Tento mesiac zvýšil počet letov na 60 percent bežnej kapacity, napísal spravodajský server BBC.

So zmenšujúcim sa leteckým trhom, ktorému minulý týždeň zasadilo ďalšiu ranu zaradenie Francúzska na britský zoznam krajín, po návrate z ktorých sa ľudia musia podrobiť karanténe, sa stretávajú aj konkurenti Ryanairu.

Britský easyJet dnes podľa agentúry Reuters potvrdil, že uzavrie svoje tri základne v Británii.

Aerolínie k tomu prinútilo rušenie až 670 pracovných miest, ku ktorému museli pristúpiť kvôli pokračujúcim dopadom koronavírusovej nákazy. V máji easyJet uviedol, že v celej Európe prepustí 4500 zamestnancov.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.