Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
26.08.2020, 15:28

Škodovky sú to najlepšie od Volkswagenu. Niekomu to však prekáža, tvrdí Babiš

Český premiér sa chce o situácii v automobilke rozprávať s novým predsedom predstavenstva spoločnosti.

Škodovky sú to najlepšie od Volkswagenu. Niekomu to však prekáža, tvrdí Babiš
Zdroj: MAFRA/Ladislav Křivan

Predseda vlády ČR Andrej Babiš (ANO) je presvedčený, že vozidlá Škoda sú najlepším výrobkom koncernu Volkswagen. Český premiér má však pocit, že tento fakt niekedy niekomu vadí.

Babiš sa okrem iného na túto tému chce baviť v piatok s novým predsedom predstavenstva automobilky Škoda Auto Thomasom Schäferom. Predseda vlády to dnes povedal v juhočeských Cetvinách novinárom.

"Všade po svete propagujem Škodu, tie autá sú skvelé. Prekáža mi, že nie všade môže byť Škoda predávaná, pretože v rámci koncernu (Volkswagen) je tam povedzme riadená nekonkurencia," uviedol Babiš.

Dodal, že Škoda Auto je jedným z podnikov, ktoré česká vláda najvýznamnejšie podporila v programe antivírus, vďaka ktorému môžu firmy čerpať peniaze na sanovanie straty kvôli Covidu-19.

"Autopriemysel je pre nás veľmi dôležitý, predstavuje 11 percent HDP a 24 percent exportu. Dúfajme, že Volkswagen nebude obmedzovať škodovku v nejakom vývoji," povedal premiér.

Škoda Auto vlani dodala celosvetovo 1,24 milióna áut. Prevádzkuje tri výrobné závody v Českej republike, vyrába v Číne, Rusku, na Slovensku a v Indii, väčšinou prostredníctvom koncernových partnerstva, ďalej na Ukrajine a v Kazachstane v spolupráci s lokálnymi partnermi. Je aktívna na viac ako 100 trhoch. Zamestnáva takmer 39-tisíc ľud.

Schäfer sa stal predsedom predstavenstva spoločnosti Škoda Auto v pondelok 3. augusta, predtým pôsobil ako generálny riaditeľ juhoafrického zastúpenia koncernu Volkswagen s pôsobnosťou aj pre celý subsaharskej africký región. Nahradil Bernharda Maiera, ktorý z funkcie odišiel po necelých piatich rokoch.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.