Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
26.08.2020, 19:53

Svetové ekonomické fórum v Davose presunuli. Na to minulé prišiel Trump aj Soros

Namiesto osobného stretnutia sa organizátori rozhodli v januári usporiadať digitálne fórum.

Svetové ekonomické fórum v Davose presunuli. Na to minulé prišiel Trump aj Soros
Zdroj: Reuters

Svetové ekonomické fórum (WEF) sa kvôli koronavírusu rozhodlo odložiť svoje zasadnutie vo švajčiarskom Davose, ktorého sa každoročne zúčastňujú špičky svetovej politiky, podnikatelia, ekonómovia i aktivisti.

Namiesto tradičného termínu v januári by sa tak zasadnutie malo uskutočniť až začiatkom budúceho leta.

​Experti sa podľa organizátorov domnievajú, že v januári nie je možné akciu usporiadať bezpečným spôsobom.

"Rozhodnutie nebolo ľahké, pretože je naliehavo potrebné, aby sa svetoví lídri zišli a navrhli spoločnú cestu k oživeniu," stojí v dnešnom tlačovom vyhlásení.

51. zasadnutie v Davose sa pôvodne malo konať 26. až 29. januára budúceho roku. Podrobnosti ohľadom nového termínu organizátori zverejnia, keď si budú istí, že dokážu zabezpečiť zdravie účastníkov.

Namiesto osobného stretnutia sa však organizátori WEF rozhodli v týždni od 25. januára usporiadať digitálne fórum na vysokej úrovni s názvom Davos Dialogues.

Prilákať chcú hlavne popredných svetových vodcov, ktorí by tu mohli prezentovať svoje predstavy o situácii vo svete v roku 2021.

Tento rok v januári sa zasadnutí v Davose zúčastnili napríklad americký prezident Donald Trump, nemecká kancelárka Angela Merkelová, americký miliardár a filantrop maďarského pôvodu George Soros či švédska klimatická aktivistka Greta Thunbergová.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.