Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
30.08.2020, 17:51

Wizz Air kvôli uzavretiu maďarských hraníc ruší veľkú časť letov

​Maďarsko dnes ohlásilo 292 nových prípadov choroby covid-19, čo je najvyšší denný počet od začiatku pandémie.

Wizz Air kvôli uzavretiu maďarských hraníc ruší veľkú časť letov
Zdroj: Reuters

Maďarská nízkonákladová letecká spoločnosť Wizz Air od siedmeho septembra prudko zníži počet týždenných letov do a z Maďarska.

Reaguje tak na oznámenie vlády, že od prvého septembra najmenej na mesiac uzavrie hranice pre cudzincov, aby zabránila šíreniu choroby covid-19.

Wizz Air vo vyhlásení uviedol, že od siedmeho do 30. septembra zníži počet týždenných letov na 32.

Od prvého do šiesteho septembra bude v prevádzke 126 letov. Pre cestujúcich zostanú k dispozícii len najobľúbenejšie trasy.

Wizz Air v posledných rokoch expandoval z východnej do západnej Európy a zaradil sa medzi spoločnosti, ktoré sa najrýchlejšie začali zotavovať z koronakrízy.

Minulý týždeň však firma varovala, že oživenie by sa mohlo zastaviť, pretože cestovanie po Európe ohrozujú obmedzenia nariadené vládami.

​Maďarsko dnes ohlásilo 292 nových prípadov choroby covid-19, čo je najvyšší denný počet od začiatku pandémie. V Maďarsku sa nakazilo celkom 5961 osôb a 614 ich zomrelo, napísala agentúra Reuters.

Maďarská vláda oznámila uzavretie hraníc pre cudzincov v piatok. Ďalšie detaily opatrení však vláda nezverejnila s tým, že sa budú prerokúvať cez víkend.

Maďari navyše po návrate zo zahraničia budú musieť ísť na 14 dní do karantény. Opustiť ju budú môcť len po dvoch negatívnych testoch na covid-19 vykonaných v rozmedzí dvoch dní, ktoré si sami uhradia.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.