Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.09.2020, 18:37

Volkswagen má veľké ambície: Chce vyrábať viac elektromobilov ako Tesla

Tesla teraz v Nemecku stavia svoju tretiu továreň na výrobu elektromobilov.

Nemecký automobilový koncern Volkswagen by mohol v blízkej budúcnosti predstihnúť amerického konkurenta Tesla v objeme výroby elektromobilov aj v softvéri.

Uviedol to šéf závodnej rady Volkswagenu Bernd Osterloh v rozhovore s nemeckým denníkom Welt am Sonntag. Tesla, na čele ktorej stojí známy podnikateľ Elon Musk, je považovaná za priekopníka v oblasti elektromobilov.

"Keď Tesla postaví tri továrne schopné vyrábať 300-tisíc až 500-tisíc vozidiel, potom hovoríme o počte kusov v rozmedzí od 900-tisíc do 1,5 milióna," povedal Osterloh.

"To chceme v roku 2023 tiež dosiahnuť, možno ešte skôr," dodal. Upozornil, že veľkou výhodou pre Volkswagen je jeho modulárna platforma pre elektromobily.

Tesla teraz v Nemecku stavia svoju tretiu továreň na výrobu elektromobilov, ktorá by mala od budúceho leta vyrábať pol milióna vozidiel ročne, upozornila agentúra DPA. Firma už vyrába elektromobily v továrňach v Spojených štátoch a v Číne.

Súčasťou koncernu Volkswagen je tiež česká Škoda Auto. Tá v utorok predstavila čisto elektrické športovo-úžitkové vozidlo Enyaq, ktoré je jej prvým sériovým vozidlom na báze modulárnej platformy pre elektromobily koncernu Volkswagen.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.