Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
08.09.2020, 16:44

Najbohatším Američanom je stále Bezos. Trumpovi veľmi uškodila pandémia

Najbohatším Američanom sa viedlo aj naďalej dobre, aj keď pandémia choroby Covid-19 devastovala ekonomiku.

Najbohatším Američanom je stále Bezos. Trumpovi veľmi uškodila pandémia
Zdroj: Reuters

Najbohatším Američanom podľa rebríčka časopisu Forbes zostal tretí rok za sebou šéf internetového obchodu Amazon Jeff Bezos. Výrazne si však pohoršil americký prezident Donald Trump, a to kvôli koronavírusovej pandémii, ktorá ťažko zasiahla jeho kancelárske budovy, hotely a rezorty, uviedol Forbes.

Celková hodnota majetku 400 najbohatších Američanov sa zvýšila medziročne o osem percent na rekordných 3,2 bilióna amerických dolárov.

Najbohatším Američanom sa viedlo aj naďalej dobre, aj keď pandémia choroby Covid-19 devastovala ekonomiku a spôsobila, že viac ako 1,8 milióna Američanov prišlo o prácu. Prvé dve desiatky najbohatších sa potom na celkovej výške majetku podieľajú 42 percentami.

Na zozname je 18 nováčikov. Jedným z nich je generálny riaditeľ spoločnosti Zoom Video Communications Eric Yuan s majetkom 11 miliárd dolárov.

Zoom sa stal v čase práce z domu takmer všadeprítomným. Najmladším z nováčikom je tridsaťosemročný zakladateľ firmy na výrobu elektrických nákladných áut Nikola Trevor Milton.

Trump sa prepadol na 352. miesto, zatiaľ čo vlani bol na 275. priečke. Hodnota jeho majetku sa znížila na 2,5 miliardy z vlaňajších 3,1 miliardy dolárov.

Forbes použil na výpočet hodnoty majetku ceny akcií a výmenné kurzy z 24. júla. Majetok šéfa Amazonu sa k tomuto dátumu zvýšil o 57 percent na 179 miliárd dolárov.

Od tej doby však pokračuje v raste a koncom augusta prekročil 200 miliárd dolárov. Bezos sa zároveň stal prvým človekom, ktorému sa podarilo túto hranicu prekonať.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.