Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
08.09.2020, 17:48

Ceny ropy pokračujú v poklese, cena Brentu klesla pod 40 dolárov za barel

Podľa analytikov na ropné trhy pôsobí vývoj pandémie nového koronavírusu.

Ceny ropy pokračujú v poklese, cena Brentu klesla pod 40 dolárov za barel
Zdroj: Reuters

Ceny ropy pokračujú v utorok v poklese, pričom cena Brentu skĺzla zhruba o 6 percent pod 40 dolárov za barel (159 litrov).

Dostala sa tak na najnižšiu úroveň za tri mesiace. Pokles ceny americkej ropy WTI bol ešte výraznejší, dosiahol vyše 8 percenta a cena WTI klesla hlboko pod 37 dolárov za barel.

Podľa analytikov na ropné trhy pôsobí vývoj pandémie nového koronavírusu. Počet nových prípadov infekcie neustále rastie a ako uviedla agentúra Reuters, v USA sa ich počet zvýšil v 22 z celkovo 50 štátov. Počet infikovaných rastie aj v Indii a Británii.

Cena severomorskej ropnej zmesi Brent s dodávkou v novembri dosiahla do 17.16 hod. 39,58 dolára (33,59 eura) za barel. Oproti predchádzajúcej uzávierke to znamená pokles o 2,43 dolára (5,78 percenta). To je najnižšia úroveň od júna.

Ešte výraznejší pokles zaznamenala cena americkej ľahkej ropy WTI s októbrovým kontraktom. Dosiahla 36,43 dolára za barel, čo predstavuje pokles o 3,34 USD alebo 8,40 percenta.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.