Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.09.2020, 14:21

Čínsky gigant expanduje mimo internet. Predstavil svoju pilotnú továreň

V roku 2016 zakladateľ Alibaba Jack Ma označil takzvanú novú výrobu za jeden z piatich trendov, ktoré považuje za budúce obchodné príležitosti skupiny.

Čínsky gigant expanduje mimo internet. Predstavil svoju pilotnú továreň
Zdroj: Reuters

Čínska spoločnosť Alibaba Group, ktorá sa sústreďuje najmä na internetový predaj, dnes vo východočínskom meste Chang-čou predstavila svoju pilotnú továreň.

Oznámenie ilustruje expanziu spoločnosti mimo jej hlavnú oblasť podnikania a smerom k dodávateľským reťazcom internetového predaja, uviedla agentúra Reuters.

​Továreň prevádzkuje divízia Xunxi Digital Technology a bude sa sústreďovať na prácu s odevnými spoločnosťami, uviedla skupina vo vyhlásení.

V sprievodnom videu firma uviedla, že na základe dát, ktoré získava z internetového obchodu, vyhľadávanie a predaja, značkám pomôže predvídať obľúbené položky a tie dostať rýchlo na trh.

V roku 2016 zakladateľ Alibaba Jack Ma označil takzvanú novú výrobu za jeden z piatich trendov, ktoré považuje za budúce obchodné príležitosti skupiny. Ostatnými štyrmi oblasťami mali byť inovovaný predaj, technológie, financie a energie.

​Prechod skupiny smerom k výrobe prichádza v čase, keď sa hlavní hráči internetového predaja v Číne snažia hľadať cesty užšej spolupráce s množstvom tamojších tovární.

Konkurenčná spoločnosť Pinduoduo sa v oblasti internetového predaja napríklad presadila tým, že výrobca láka k priamemu predaju zákazníkom.

Otvorenie továrne bolo tiež ďalším krokom Alibaba mimo svet internetu. V roku 2016 skupina predstavila svoj prvý kamenný obchod s potravinami Freshippo. Reťazec má teraz stovky pobočiek v obchodných centrách po celej Číne.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.