Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.09.2020, 12:20

Škoda opäť v poklese. Odbyt v auguste padol takmer o štvrtinu

Prevádzkový zisk Škody sa v prvom polroku prepadol takmer o tri štvrtiny na 228 miliónov eur z 824 miliónov eur pred rokom.

Škoda opäť v poklese. Odbyt v auguste padol takmer o štvrtinu
Zdroj: Reuters

Automobilke Škoda Auto v auguste medziročne klesol odbyt o 6,8 percenta na 82 100 áut po júlovom náraste o 5,6 percenta. Oznámil to dnes materský koncern Volkswagen.

Automobilový trh v tomto roku výrazne zasiahla koronakríza. Júl bol tento rok zatiaľ jediným mesiacom, v ktorom Škoda Auto zaznamenala medziročný nárast odbytu.

​V období od januára do augusta odbyt Škody Auto klesol o 24 percent na 617 300 vozidiel.

Celý koncern Volkswagen za prvých osem mesiacov roka dodal zákazníkom 5,57 milióna vozidiel, čo je o 21,5 percenta menej ako v rovnakom období vlani.

V samotnom auguste odbyt koncernu medziročne klesol o 6,6 percenta na 792 200 áut, zatiaľ čo v júli sa znížil len o 0,2 percenta.

Prevádzkový zisk Škody sa v polroku prepadol takmer o tri štvrtiny na 228 miliónov eur z 824 miliónov eur pred rokom. Tržby klesli o viac než štvrtinu na 7,5 miliardy eur.

​Škoda Auto vyrába automobily aj v Číne, Rusku, na Slovensku, v Alžírsku a v Indii, väčšinou prostredníctvom koncernových partnerstiev, ďalej na Ukrajine a v Kazachstane v spolupráci s miestnymi partnermi. Pôsobí na viac ako sto trhoch.

Firma vlani dodala do celého sveta 1,24 milióna áut a má skoro 39-tisíc zamestnancov.

Skupina Volkswagen zahŕňa popri Škode aj radu ďalších značiek. Okrem vlajkovej značky Volkswagen sú to napríklad Audi, Porsche, Seat, Bentley či Lamborghini.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.