Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.09.2020, 12:48

Škoda Citigoe je vypredaná. Objednať sa už nedá a ďalšia výroba nebude

​S elektrickou verziou minivozidla Citigo prišla automobilka vlani. Tento rok zákazníkom dodala 6400 áut.

Škoda Citigoe je vypredaná. Objednať sa už nedá a ďalšia výroba nebude
Zdroj: Škoda

Škoda Auto vypredala svoj prvý sériový elektromobil Citigoe iV. Kvôli naplneným výrobným kvótam ukončila príjem objednávok.

Dodávať už objednané vozidlá bude do budúceho roka, kedy bude výroba modelu ukončená. Vyplýva to z informácií automobilky.

​S elektrickou verziou minivozidla Citigo prišla automobilka vlani. Tento rok od začiatku roka do júla dodala zákazníkom celosvetovo 6400 áut.

"Vysoký záujem o Citigoe iV predčil naše očakávania a potvrdil viac ako konkurencieschopnú cenu a kvalitu prvého plne elektrického vozidla Škoda. Predajcovia na všetkých trhoch vyčerpali svoje kvóty skôr, ako bolo v pláne, preto sme boli donútení uzavrieť príjem objednávok," uviedol hovorca Škody ČR Pavel Jína.

​Škoda na začiatku septembra predstavila úplne nový elektrický automobil Enyaq. Ten by sa mal k prvým zákazníkom dostať ešte pred koncom roka.

Ponuku áut s elektromotorom dopĺňajú plug-in hybridy Superb a Octavia, ktorú si už objednalo vyše 200 zákazníkov. Batérie týchto áut, ktoré majú popri elektromotora aj bežný spaľovací motor, je možné dobíjať z externého zdroja.

Octavia sa bude ponúkať aj v prevedení mild hybrid, teda s batériou s nižšou kapacitou, ktorá slúži len ako podpora pre spaľovací motor. Alternatívne pohony u škodoviek doplňuje prevedenie na zemný plyn, ktoré je dostupné popri Octavii aj v modeloch Scala a Kamiq.

"Predpokladáme, že obľuba elektrifikovaných vozidiel bude naďalej rásť. Počítame, že na to zásadnou mierou prispejú plug-iny hybridnej technológie v modeloch Octavia iV a Superb iV a nedávno predstavený model Enyaq iV. V modeli Octavia dnes ponúkame najširšie portfólio agregátov všetkých čias," uviedol riaditeľ českého zastúpenia Jiří Maláček.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.