Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
23.09.2020, 09:16

Musk chystá cenovo dostupné elektroauto. Plánuje vyrábať dvakrát viac ako Volkswagen

Šéf Tesly pracuje na novej batériovej technológii, ktorá ponúkne cenovo dostupnejšie autá a lepší dojazd.

Musk chystá cenovo dostupné elektroauto. Plánuje vyrábať dvakrát viac ako Volkswagen
Zdroj: Reuters

Americká spoločnosť Tesla pracuje na novej batériovej technológii, vďaka ktorej bude môcť vyrábať cenovo dostupnejšie elektromobily s výrazne dlhším dojazdom na jedno nabitie.

​Uviedol to šéf podniku Elon Musk. Upozornil však, že bude trvať niekoľko rokov, než firma také elektromobily uvedie na trh. To viedlo k výraznému poklesu akcií Tesly, napísala agentúra Reuters.

Lepšia cena aj dojazd 

Tesla by podľa Muska vďaka novej batériovej technológii mohla ponúknuť elektromobil za 25-tisíc dolárov, ale nie skôr ako za tri roky. Najlacnejším elektromobilom Tesly je teraz Model 3, ktorého cena začína na 35-tisíc dolárov.

"Nemáme skutočne cenovo dostupný automobil a to je niečo, čo chceme v budúcnosti zmeniť," uviedol Musk pri utorňajšej prezentácii plánov podniku v oblasti batérií.

Vyhlásil tiež, že jeho dlhodobým cieľom je výroba 20 miliónov vozidiel ročne. To predstavuje takmer dvojnásobok minuloročného odbytu najväčšej svetovej automobilky Volkswagen.

Nie je to hotová vec 

Akcie Tesly však po prezentácii prehĺbili pokles, trhová hodnota podniku sa tak počas utorka prepadla o zhruba 50 miliárd dolárov, napísala agentúra Reuters.

"Nič, čo Musk hovoril o batériách, nie je hotová vec," upozornil analytik Craig Irwin zo spoločnosti Roth Capital Partners. "Nebolo tam nič konkrétne," dodal.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.