Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
23.09.2020, 12:08

Londýnsky projekt MiddleCapu bude riadiť umelá inteligencia

Technologické riešenie pre kancelársku budovu Southworks prinesie holandský bGrid.

Londýnsky projekt MiddleCapu bude riadiť umelá inteligencia
Zdroj: TASR/AP

Stredoeurópska investičná skupina MiddleCap Group získala pre svoj debutový londýnsky projekt nového partnera. Holandská spoločnosť bGrid vyvíja najmodernejšie technologické riešenia pre budovy v segmente komerčných nehnuteľností.

Tieto riešenia sa MiddleCap rozhodol implementovať do budovy Southworks na londýnskej Rushworth Street s viac ako 6500 metrami štvorcovými prenajímateľnej plochy.

Holandský bGrid vstupom do projektu Southworks tak po úspechoch v Európe a USA získava svoj prvý projekt vo Veľkej Británii.

Platforma bGrid tvorí sieť IoT (Internet of Things) senzorov rozmiestnených v rámci celej budovy, ktoré sú integrované s riadiacim systémom, systémami chladenia, vykurovania a osvetlenia. bGrid zároveň analyzuje parametre ako obsadenosť miestností, koncentráciu ľudí, či hladiny hluku v miestnostiach. Tieto dáta prinášajú budúcim nájomcom ďalšie informácie o prevádzke budovy a jej efektivite.

Budúci nájomcovia Southworks budú ťažiť z priestoru, ktorý vníma ľudí, ich polohu, preferencie a vďaka týmto informáciám dokáže udržiavať zdravé a bezpečné prostredie a vď

bGrid prinesie výhody aj pre zamestnancov a to prostredníctvom integrovanej aplikácii, ktorá ich komfort a bezpečnosť radí na prvé miesto. Okrem vytvorenia optimálneho pracovného prostredia aplikácia prispeje aj k efektívnejšej komunikácii medzi kolegami, správcom budovy a nájomníkmi.

V období pretrvávajúcej svetovej pandémie COVID 19, riešenie bGrid umožní udržanie bezpečnosti v kancelárii pomocou merania kvality ovzdušia v budove a riadeného dodržiavania sociálneho odstupu prostredníctvom monitorovania pohybu ľudí. Systém inteligentnej budovy od bGrid ponúka nadčasové flexibilné riešenie zmien a inovácie. Nájomcovia ich dokážu integrovať do vybavenia kancelárie prostredníctvom pridania rôznych technologických vylepšení, ktoré budú zodpovedať aktuálnej situácii a požiadavkám nájomcov aj v budúcnosti.

Technologické riešenia bGrid aktuálne využíva viac ako 30 kancelárskych budov vrátane niekoľkých prestížnych projektov ako je The Edge v Amsterdame, ktorá je v odborných kruhoch považovaná za najinteligentnejšiu a najzelenšiu budovu na svete. Spoločnosť aktuálne pôsobí na medzinárodných trhoch ako sú napríklad Nemecko, Francúzsko, Belgicko, Holandsko, Taliansko, Švajčiarsko a USA.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.