Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
25.09.2020, 15:53

Štyri nízkonákladovky čelia v Taliansku vyšetrovaniu. Zákazníkom nechceli vrátiť peniaze

Letecké spoločnosti boli obvinené aj z toho, že neinformovali zákazníkov o ich právach na zrušenie a poskytovali nevýhodné a zlé služby zákazníkom.

Štyri nízkonákladovky čelia v Taliansku vyšetrovaniu. Zákazníkom nechceli vrátiť peniaze
Zdroj: Reuters

Štyri nízkonákladové letecké spoločnosti vrátane Ryanairu čelia vyšetrovaniu protimonopolných úradov v Taliansku, pretože nevrátili klientom peniaze za lety zrušené pre pandémiu nového koronavírusu.

​Dopravcovia ponúkli zákazníkom skôr poukážky ako vrátenie peňazí. Podľa talianskeho úradu pre hospodársku súťaž (AGCM) to môže znamenať porušenie predpisov Európskej únie o právach cestujúcich v leteckej doprave.

Okrem Ryanairu preveruje AGCM aj Vueling, easyJet a Blue Panorama. Úrad v piatok vo svojom vyhlásení uviedol, že aj keď aerolínie uviedli ako dôvod zrušenia pandémiu, príslušné lety, ktorých sa týka vyšetrovanie, boli naplánované po skončení obdobia takzvaného lockdownu v Taliansku.

Letecké spoločnosti boli obvinené tiež z toho, že neinformovali zákazníkov o ich právach na zrušenie a poskytovali „nevýhodné a zlé" služby zákazníkom prostredníctvom drahej a „ťažko dostupnej“ telefónnej linky pomoci.

ACGM dodal, že v júli začal podobné vyšetrovanie proti dvom ďalším leteckým spoločnostiam, Alitalia a Volotea.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.