Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.10.2020, 09:32

Šéf British Airways končí s okamžitou platnosťou. Dôvod však známy nie je

Cruza, ktorý bol výkonným riaditeľom štyri a pol roka, nahradí šéf aerolínií Aer Lingus Sean Doyle.

Šéf British Airways končí s okamžitou platnosťou. Dôvod však známy nie je
Zdroj: Reuters

Letecká spoločnosť British Airways, ktorú podobne ako jej rivalov tvrdo zasiahla pandémia nového koronavírusu, v pondelok oznámila, že jej riaditeľ Alex Cruz odstupuje z funkcie „s okamžitou platnosťou“.

Dôvod jeho rezignácie však nezverejnila.

Materská skupina IAG vo svojom vyhlásení dodala, že Cruza, ktorý bol výkonným riaditeľom BA štyri a pol roka, nahradí šéf dcérskych aerolínií Aer Lingus Sean Doyle. Cruz pritom zostane predsedom predstavenstva.

Luis Gallego, nový generálny riaditeľ celej skupiny IAG, ktorý len minulý mesiac prevzal funkciu od Willieho Walsha, uviedol, že cieľom zmien vo vedení je prekonať a „vynoriť sa silnejší“ z pandémie ochorenia COVID-19, ktorá zdecimovala dopyt po leteckej doprave.

Gallego vo vyhlásení skonštatoval, že skupina IAG prechádza najhoršou krízou v leteckom priemysle a je presvedčený, že tieto interné opatrenia jej zabezpečia dobrú pozíciu na to, aby po kríze zosilnela.

„Chcem poďakovať Alexovi za všetko, čo urobil v spoločnosti British Airways. Neúnavne pracoval na modernizácii leteckej spoločnosti v rokoch pred oslavou jej 100. výročia.“

„Viedol leteckú spoločnosť v obzvlášť náročnom období a s drvivou väčšinou zamestnancov má zabezpečené dohody o reštrukturalizácii,“ dodal Gallego.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.