Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.11.2020, 20:07

Norwegian Air majú problémy. Nechali zbankrotovať dve svoje dcéry

Letecká spoločnosť sa snaží čo najdlhšie uchrániť pred veriteľmi.

Norwegian Air majú problémy. Nechali zbankrotovať dve svoje dcéry
Zdroj: Reuters

Nórska nízkonákladová letecká spoločnosť Norwegian Air vyhlásila v stredu v Írsku bankrot svojich dvoch dcérskych spoločností. Cieľom tohto kroku je ochrániť sa pred veriteľmi dostatočne dlho na to, aby našla riešenie pre svoju finančnú reštrukturalizáciu.

„Hľadanie ochrany pri reorganizácii podľa írskeho práva je rozhodnutie, ktoré sme prijali, aby sme zabezpečili budúcnosť Norwegian Air,“ uviedol vo vyhlásení šéf tretej najväčšej európskej nízkonákladovej leteckej spoločnosti Jacob Schram.

„Naším cieľom je nájsť riešenie so zainteresovanými stranami, ktoré nám umožní vynoriť sa z krízy ako finančne silnejšia a bezpečnejšia letecká spoločnosť,“ dodal.

Norwegian Air podobne ako ich rivalov tvrdo zasiahli cestovné obmedzenia po vypuknutí pandémie nového koronavírusu.

Spoločnosť však už pred tzv. koronakrízou niekoľko rokov zápasila s dlhmi v súvislosti s jej ambicióznym programom expanzie transatlantických nízkonákladových letov. V 3. štvrťroku mali však aerolínie pre pandémiu v prevádzke len 25 zo svojich 140 lietadiel.

Nórska vláda, ktorá začiatkom roka poskytla aerolíniám garancie, im tento mesiac zamietla ďalšiu finančnú pomoc z peňazí daňových poplatníkov s odvolaním sa na riziká.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.