Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.11.2020, 07:54

Musk v bohatstve predbehol Gatesa. Ten dáva príliš veľa na charitu

Tesla je napriek pomerne nízkemu počtu vyrobených áut a len skromnému zisku zďaleka najdrahšie obchodovanou automobilkou na svete.

Musk v bohatstve predbehol Gatesa. Ten dáva príliš veľa na charitu
Zdroj: Reuters

Šéf a zakladateľ výrobcu elektrovozidiel Tesla Elon Musk v pondelok predstihol spoluzakladateľa Microsoftu Billa Gatesa a je teraz druhým najbohatším človekom na svete.

49-ročnému podnikateľovi pomohol prudký rast akcií jeho automobilky. S odvolaním sa na svoj index miliardárov o tom informovala agentúra Bloomberg.

V čele rebríčka sa aj naďalej neohrozene drží riaditeľ internetového obchodu Amazon Jeff Bezos.

Vďaka rastu kurzu akcií Tesly sa Muskovo imanie počas jediného dňa zvýšilo o 6,5 percenta, teda o 7,2 miliardy, na 127,9 miliardy dolárov. Od začiatku roka už stúplo o 100,3 miliardy dolárov.

Gatesov majetok predstavuje podľa Bloombergu aktuálne 127,7 miliardy dolárov. Bol by oveľa väčší, keby známy filantrop nedával toľko peňazí na dobročinné účely. Bezos má podľa indexu Bloombergu k dispozícii 182 miliárd dolárov.

Musk a Bezos ťažia ako veľkoakcionári svojich firiem predovšetkým z vývoja ich obchodovania na burze.

Akcie Tesly v uplynulých 12 mesiacoch spevnili o 675 percent. Firma je napriek pomerne nízkemu počtu vyrobených áut a len skromnému zisku zďaleka najdrahšie obchodovanou automobilkou na svete.

Index miliardárov agentúry Bloomberg aj zoznamy najbohatších ľudí časopisu Forbes pracujú s odhadmi, pripomenula agentúra DPA.

Vychádzajú pri nich z verejne prístupných informácií, ako sú ceny akcií, nehnuteľností, umeleckých diel a podobne. V miliardarskom rebríčku Forbesu je Musk s udávaným imaním 110,5 miliardy dolárov na štvrtom mieste.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.