Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
01.12.2020, 15:06 Aktualizované dňa 03.12.2020 o 16:51

Známa sieť kaderníctiev ide do konkurzu. Slovenských pobočiek sa to nedotkne

Tržby z kaderníckych služieb klesli na nulu, zatiaľ čo fixné náklady, ako nájomné, bolo treba ďalej platiť.

Známa sieť kaderníctiev ide do konkurzu. Slovenských pobočiek sa to nedotkne
Zdroj: Reuters

Najväčší nemecký reťazec kaderníctiev Klier je kvôli prepadu tržieb spôsobených pandémiou choroby covid-19 v platobnej neschopnosti. Oznámila to dnes agentúra DPA.

Firma má podľa svojich slov v Nemecku okolo 1400 pobočiek a ďalšie v zahraničí, vrátane Slovenska.

Finančné ťažkosti 

Firma dúfa v reorganizáciu a obnovenie činnosti na jar. Ako sa situácia dotkne pobočiek v zahraničí zatiaľ nie je jasné.

Slovenská pobočka deklaruje, že ju to nijako neovplyvní. "Konkurz v Nemecku nemá žiadny vplyv na obchodnú činnosť našej spoločnosti Klier s.r.o. na Slovensku. Naša spoločnosť je nezávislá a funguje nezávisle od nemeckej spoločnosti. Naše podnikanie ide dobre a stabilne. Všetky salóny sú otvorené a zákazníci k nám chodia ako obvykle, do kaderníctva, ktorému dôverujú," uviedla konateľka spoločnosti Denisa Golaisová.

Finančné ťažkosti Klier rástli od začiatku pandémie kvôli prudkému poklesu dopytu. Na začiatku septembra firma požiadala o ochranu pred veriteľmi na účely reorganizácie. Teraz súd v nemeckom Wolfsburgu, kde má firma sídlo, uvoľnil cestu hlavnému konkurznému konaniu.

Majitelia Michael a Robert Klier veria v nový začiatok podniku. Konkurzný správca Silvio Höfer zatiaľ nechcel konkrétne vyhliadky komentovať.

Ohrozené miesta

Firma má okolo 9200 zamestnancov a zatiaľ nie je jasné, koľko miest bude ohrozených. Podľa nemeckého denníka Bild by to mohla byť zhruba pätina.

Spúšťačom problémov firmy bola pandémia, presnejšie uzavretie kaderníctiev na jar. Tržby z kaderníckych služieb tak klesli na nulu, zatiaľ čo fixné náklady, ako nájomné, bolo treba ďalej platiť.

Po opätovnom otvorení sa potom firma vyrovnávala s nezáujmom zákazníkov.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.