Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.12.2020, 18:40

Lufthansa škrtá pracovné miesta. O prácu príde takmer 30-tisíc ľudí

Firme hrozil bankrot, zasiahnuť musel štát.

Lufthansa škrtá pracovné miesta. O prácu príde takmer 30-tisíc ľudí
Zdroj: Reuters

V nemeckej leteckej spoločnosti Lufthansa do konca roka kvôli pandémii covidu-19 zanikne celkom 29-tisíc pracovných miest. Uviedla to dnes podľa agentúry DPA hovorkyňa podniku, ktorá tak potvrdila informácie denníka Bild am Sonntag.

Lufthansa by v dôsledku toho mala na konci roka zamestnávať 109-tisíc ľudí. V budúcom roku by potom mala zrušiť ďalších 10-tisíc pracovných miest, píše DPA.

Lufthansa už v júni uviedla, že sa chystá zrušiť asi 22-tisíc pracovných miest. V septembri potom varovala, že znižovanie počtu zamestnancov bude ešte rozsiahlejšie.

Lufthansa sa tento rok rovnako ako ostatní leteckí prepravcovia potýka s negatívnymi dôsledkami šírenia koronavírusu a musela si dojednať rozsiahlu štátnu pomoc, aby sa vyhla hrozbe bankrotu. Firma za prvé tri štvrťroky tohto roka prerobila 5,6 miliardy eur, napísala DPA.

Medzinárodné združenie pre leteckú dopravu (IATA) minulý mesiac predpovedalo, že súhrnná strata leteckých prepravcov za tento a budúci rok dosiahne 157 miliárd dolárov.

Zhoršilo tak svoju predchádzajúcu prognózu v reakcii na druhú vlnu covidu-19. V júni predpokladalo, že strata za uvedené dva roky dosiahne 100 miliárd dolárov.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.