Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.12.2020, 13:54

Boeing 737 MAX sa vrátil na oblohu. Po 20 mesiacoch absolvoval prvý komerčný let

Väčšina cestujúcich na palube lietadla, ktoré bolo obsadené na 88 percent, si sotva všimla číslo modelu vytlačené na nose stroja.

Boeing 737 MAX sa vrátil na oblohu. Po 20 mesiacoch absolvoval prvý komerčný let
Zdroj: Reuters

Po viac ako 20 mesiacoch od uzemnenia sa Boeing 737 MAX v stredu vrátil na oblohu v Brazílii. Informovali o tom novinári AFP, ktorí boli na palube.

Let nízkonákladovej spoločnosti Gol číslo 4104 zo Sao Paula do mesta Porto Alegre na juhu Brazílie bol prvým komerčným letom upraveného lietadla od jeho stiahnutia z prevádzky na celom svete v marci 2019 po dvoch tragických haváriách.

Väčšina cestujúcich na palube lietadla, ktoré bolo obsadené na 88 percent, si sotva všimla číslo modelu vytlačené na nose stroja. A aerolínie Gol neoslavovali návrat stroja na oblohu s fanfárami.

„Dobré vedieť,“ skonštatoval jeden z cestujúcich, keď mu novinár AFP povedal, že je to prvý komerčný let 737 MAX od uzemnenia.

„To musí znamenať, že je to bezpečné, však?“ spýtal sa muž a požiadal, aby jeho meno nebolo zverejnené.

Piloti absolvovali špeciálny aktualizovaný výcvik v Spojených štátoch po úprave lietadla a odstránení problémov stabilizačného systému MCAS, ktoré sú považované za príčinu havárií.

Členovia posádky uviedli, že boli dojatí, že sa mohli zúčastniť na kľúčovom momente pre letecký priemysel, ktorý zasiahli nielen problémy Boeingu, ale aj pandémia nového koronavírusu.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.