Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
25.12.2020, 13:13

Pýtali si sto miliónov. Jacksonov Neverland sa nakoniec predal oveľa lacnejšie

Ron Bürkle, ktorý nehnuteľnosť kúpil, bol jedným z obchodných poradcov Michaela Jacksona.

Pýtali si sto miliónov. Jacksonov Neverland sa nakoniec predal oveľa lacnejšie
Zdroj: Reuters

Ranč Neverland, ktorý kedysi slúžil ako domov zosnulého popového speváka Michaela Jacksona, našiel nového majiteľa. Za 22 miliónov dolárov ho kúpil miliardár Ronald Bürkle. Pôvodná cena bola 100 miliónov dolárov.

Celá nehnuteľnosť s plochou viac ako desiatimi štvorcovými kilometrami leží blízko Santa Barbary v Kalifornii a okrem hlavného šesťizbového domu zahŕňa aj tanečné štúdio, akvapark, kino pre 50 ľudí, jazero či tenisový kurt.

Pred piatimi rokmi za neho investičná firma chcela 100 miliónov dolárov, od tej doby však predajnú ponuku niekoľkokrát znížila.

Ron Bürkle, ktorý nehnuteľnosť kúpil, bol jedným z obchodných poradcov Michaela Jacksona. Je známym investorom do supermarketov a spoluzakladateľom investičnej skupiny Yucaipa.

V roku 2003 bol ranč prehľadaný kvôli obvineniam, že tam Jackson zneužíval deti. V roku 2005 bol spevák obvinení zbavený; o štyri roky neskôr zomrel po predávkovaní sedatívami.

Práve spojenie ranča s obvinením zo zneužívania detí bolo podľa médií jedným z hlavných dôvodov, prečo cena za nehnuteľnosť tak prudko klesla.

Z ranča, pomenovaného podľa fiktívneho ostrova z knihy príbehov Petra Pana, na ktorom deti nikdy nedospejú, tiež zmizlo množstvo atrakcií, ktoré predtým vytvárali Jacksonov rozprávkový svet. Preč je napríklad zoologická záhrada, zábavný park alebo železničná stanice, uviedol denník Daily Mail.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.