Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
23.01.2021, 11:31

Paríž a New York už nie sú najlepšie mestá na život, milionári si našli nové hviezdy

Nového favorita našli bohatí ľudia aj v Spojených štátoch amerických.

Paríž a New York už nie sú najlepšie mestá na život, milionári si našli nové hviezdy
Zdroj: Reters

Pandémia covidu-19 a s ňou spojená nutnosť tráviť výrazne viac času doma a v bezprostrednom okolí výrazne premenila rebríček popularity svetových metropol podľa najbohatších ľudí.

Medzi osobami s majetkom nad jeden milión dolárov v minulom roku zvíťazil Zürich, nasledovaný Kodaňou a Tokiom. O prvenstvo prišiel Paríž, prepadli sa aj ďalšie veľké mestá ako New York, Londýn alebo Hongkong, píše denník Le Figaro. Rebríček zostavuje realitná spoločnosť Barnes.

"Zdá sa, že Zürich, Kodaň, Miami a Štokholm lepšie než všetky ostatné mestá ponúkajú, čo si teraz bohaté rodiny želajú najviac: vysokú kvalitu života, dobré životné prostredie a bezpečnosť," píše v štúdii Thibault de Saint Vincent zo spoločnosti Barnes.

Francúzske hlavné mesto o prvenstvo podľa denníka Le Figaro pripravili časté štrajky, či už v doprave alebo spôsobené hnutím žltých viest. Koronavírus a opakované prísne uzávery zostup Paríža na siedme miesto len dovŕšili.

Francúzskym skokanom roka je Bordeaux, tento rok na 50. priečke rebríčka. Do mesta na západe Francúzska sa za posledných desať rokov prisťahovalo 20-tisíc obyvateľov a obľuba mesta vzdialeného dve hodiny od Paríža stále rastie.

Ku zvratom došlo aj v Spojených štátoch, kde sa New York prepadol z druhého na 11. miesto, Los Angeles si pohoršilo o 12 priečok a novou hviezdou je Miami.

"Práca z domu, nízke dane, celoročne teplé počasie, golfové ihriská a kvalita života lákajú čoraz viac obyvateľov New Yorku a Kalifornie, aby sa presťahovali (do Miami)," uvádza správa. Podľa firmy Barnes sú navyše v Miami ceny nehnuteľností o 40 percent nižšie než v iných metropolách.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.