Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
28.01.2021, 13:21

Sanders s palčiakmi vyzbieral 1,8 milióna dolárov, výrobky s ich motívom zmizli za 30 minút

Inaugurácia sa konala 20. januára a už nasledujúci deň boli na Sandersovej stránke na zakúpenie tričká, svetre a ďalšie výrobky.

Sanders s palčiakmi vyzbieral 1,8 milióna dolárov, výrobky s ich motívom zmizli za 30 minút
Zdroj: Reuters

Americký senátor Bernie Sanders odovzdá 1,8 milióna dolárov charitatívnym organizáciám vo svojom domovskom štáte Vermont.

Podarilo sa mu ich získať vďaka predaju ručne vyrobených výrobkov, ktoré začal ponúkať po inaugurácii prezidenta Joea Bidena na svojej webovej stránke.

Sú odkazom na jeho pletené palčiaky, v ktorých na inaugurácii prišiel a ktoré tak zaujali, že zo 79-ročného Sandersa urobili hviezdu sociálnych sietí.

Vyvolali veľký záujem 

Inaugurácia sa konala 20. januára a už nasledujúci deň boli na Sandersovej stránke na zakúpenie tričká, svetre a ďalšie výrobky.

Vypredali sa za 30 minút. Ďalšia várka tovaru bola ponúknutá cez víkend a predala sa do pondelka.

Zdroj: TASR/Jonathan Ernst

"Jane (Sandersova žena) i mňa ohromuje tvorivá schopnosť, akú prejavilo toľko ľudí. Máme radosť, že môžeme pomôcť občanom Vermontu, ktorí to potrebujú. Avšak ani táto suma (1,8 milióna dolárov) nenahradí prácu Kongresu a ja vo Washingtone urobím všetko, čo je v mojich silách, aby som zaistil potrebnú podporu robotníkom vo Vermonte a v celej krajine v čase najhoršej krízy," uviedol vo svojom vyhlásení Sanders, ktorý sa neúspešne uchádzal o nomináciu demokratov na prezidentskú funkciu.

Zisky pôjdu na charitu 

Fotografiou Sandersa s rukavicami sa preslávil Brendan Smialowski, ktorý je ohúrený rozruchom okolo snímky.

"Keď som ho fotil, považoval som to za dobrú snímku, ktorá stojí za pár negatívov. Nečakal som a ani som sa nesnažil o slávu. Veľmi ma to ale neprekvapuje, pretože internet a sociálne siete sú nepredvídateľné. Internet sa podobá divokému zvieraťu, ktorého správanie nemôžete odhadnúť a ktoré je ťažké skrotiť," povedal.

Autorkou rukavíc je učiteľka Jennifer Ellisová, ktorú už Sanders o úspechu zbierky informoval.

Práca Ellisovej má najrôznejšie odozvy - Texasanka Tobey Kingová napríklad uháčkovala postavičku sediaceho Sandersa s rúškom a okuliarmi a jej predajom získala 20 300 dolárov, ktoré chce tiež dať na charitu.

Zdroj: store.berniesanders.com

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.