Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.02.2021, 00:00

Šéf Solitea: Chceme ďalšie akvizície

Aktuálne rokujeme o prevzatí s 15 až 20 firmami a dúfame, že aspoň tretina z nich vyjde, potvrdil pre HN šéf jedného z najväčších IT hráčov na Slovensku a v Česku Martin Cígler.

Šéf Solitea: Chceme ďalšie akvizície
Zdroj: SOLITEA

Len nedávno ste uskutočnili veľkú fúziu svojich spoločností a oficiálne ich zjednotili. Aký bol dôvod?
V zásade ide o dve fúzie na českom a slovenskom trhu. Vďaka nim sme zjednotili celkovo 30 spoločností. V Česku je táto fúzia za nami, pričom sa uskutočnila v lete minulého roka. Na Slovensku pre inú legislatívu sme fúziu dokončili v januári tohto roka. Dôvodov je mnoho. Jedným z najhlavnejších je fungovanie spoločnosti. Už pred fúziou sme mali nastavené naše vnútorné štruktúry tak, že sme sa správali ako jedna firma. Neraz však dochádza k situáciám, keď jeden človek manažuje ľudí z inej spoločnosti. Preto naši ľudia často pracovali na spoločných projektoch a technicky a administratívne nám to robilo nemalé komplikácie. Oficiálne by sme v takomto prípade totiž mali tých istých ľudí zamestnávať v dvoch spoločnostiach. Ďalším dôvodom je zdieľanie informácií, ktoré sa medzi firmami zdieľajú ťažko. Takisto si v rámci konsolidácie zjednodušíme internú spoluprácu. Budeme mať jednu komunikáciu, účtovníctvo, priznanie daní a budeme aj transparentnejší, keďže zákazníci budú hovoriť s jednou značkou, a to Soliteou, ktorá má oficiálne produkty, a nie s ďalšími našimi firmami, čo môže byť pre zákazníka mätúce.

Na Slovensku a v Česku tak vznikol jeden hráč. Ako budete na tom v oblasti ziskov a tržieb?
Sme prítomní v Poľsku, Nemecku, Rakúsku a na celom Balkáne. Solitea vygenerovala konsolidované tržby za fiškálny rok 2020, ktorý pre nás skončil v júni minulého roka, na úrovni dvoch miliárd českých korún, čo je v prepočte 77 miliónov eur. Približne 1,7 miliardy korún, teda zhruba 65 miliónov eur, tvorí česko-slovenská časť, kde sme najsilnejší. Ďalší obrat tvoria naše kapacity napríklad na Balkáne, kde sme v tomto roku posilňovali a nakupovali spoločnosti.


S akými produktmi ste najsilnejší na Slovensku a v Česku? Sú to podnikové inf

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 84% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.