Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.03.2021, 09:43

Volkswagen čaká oživenie, chce zdvojnásobiť predaj elektromobilov

Volkswagen zatiaľ odmietol zverejniť pevný dátum ukončenia výroby áut so spaľovacím motorom.

Volkswagen čaká oživenie, chce zdvojnásobiť predaj elektromobilov
Zdroj: Reuters

Nemecký automobilový koncern Volkswagen očakáva, že v nasledujúcich rokoch zlepší hospodárenie, vďaka nižším nákladom počíta s rastom ziskovej marže.

V tomto roku tiež plánuje viac ako zdvojnásobiť odbyt elektromobilov, a to na jeden milión. Uviedol to dnes generálny riaditeľ Herbert Diess.

Skupina zverejnila výročnú správu za minulý rok s podrobnými výsledkami hospodárenia. Volkswagen vo februári oznámil, že prevádzkový zisk sa mu vlani bez zahrnutia mimoriadnych položiek prepadol o 45 percent na 10,6 miliardy eur.

Cieľom Volkswagenu je zvýšiť prevádzkovú maržu po roku 2021 na sedem až osem percent. Nespresnil však, v ktorom roku.

Prevádzková marža, čo je podiel prevádzkového zisku na tržbách, sa má tento rok podľa plánov automobilky pohybovať v rozmedzí päť až 6,5 percenta. Vlani predstavovala 4,8 percenta.

Do roku 2023 chce Volkswagen znížiť fixné náklady o dve miliardy eur, čo by bolo o päť percent. Náklady na materiál sa v rovnakej dobe majú znížiť o sedem percent.

Volkswagen zatiaľ odmietol zverejniť pevný dátum ukončenia výroby áut so spaľovacím motorom. Podľa médií to zdôvodnil regionálne odlišnými podmienkami.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.