Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
17.03.2021, 20:18

Volkswagen sa stal najhodnotnejšou firmou frankfurtskej burzy

Od začiatku roka sa cena akcií nemeckej automobilky zvýšila až o 47 percent.

Volkswagen sa stal najhodnotnejšou firmou frankfurtskej burzy
Zdroj: Reuters

Nemecká automobilka Volkswagen vytlačila softvérovú spoločnosť SAP z pozície najhodnotnejšej firmy v rámci hlavného indexu frankfurtskej burzy DAX.

Volkswagenu k zvýšeniu hodnoty dopomohli najmä najnovšie plány vedenia automobilky posilniť pozíciu firmy v oblasti produkcie elektromobilov a batérií.

Ako uviedla agentúra Reuters, akcie Volkswagenu vzrástli v stredu o 12 percent. Trhová hodnoty firmy sa tak zvýšila na viac než 136 miliárd eur. Na porovnanie, trhová hodnota SAP dosahuje približne 127 miliárd eur.

Od začiatku roka sa cena akcií nemeckej automobilky zvýšila až o 47 percent, k čomu prispelo viacero informácií firmy o jej stratégii výrazne zvýšiť produkciu elektrických vozidiel.

Tieto informácie kulminovali tento týždeň počas podujatia Power Day, v rámci ktorého šéf VW Herbert Diess uviedol, že automobilka plánuje postaviť v Európe do roku 2030 šesť veľkých závodov na batérie.

Diess zároveň tento týždeň povedal, že podľa neho má Volkswagen hodnotu až 200 miliárd eur. Aj táto hodnota však stále výrazne zaostáva za trhovou hodnotou amerického výrobcu elektrických áut Tesla, ktorá dosahuje 650 miliárd amerických dolárov (545,90 miliardy eur).

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.