Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
19.03.2021, 09:49

Elon Musk predával svoj tweet. Neskôr si to rozmyslel a ponuku stiahol

Tento týždeň Muskova spoločnosť vyvolala rozruch už raz, a to keď oznámila, že mení názvy vedúcich pozícií svojich pracovníkov.

Elon Musk predával svoj tweet. Neskôr si to rozmyslel a ponuku stiahol
Zdroj: Reuters

Majiteľ a generálny riaditeľ automobilky Tesla a technologickej spoločnosti SpaceX Elon Musk v pondelok ponúkol na predaj svoj príspevok na Twitteri. O deň neskôr sa ponúknutej sumy za neho vzdal, píše portál CNBC.

Elon Musk ponúkol svoj príspevok ako NFT, teda ako takzvaný "nenahraditeľný token".

"Predávam túto pieseň o NFT ako NFT," uviedol Musk na svojom Twitteri. Príspevok obsahoval krátke video s hudobným sprievodom.

"NFT pre vašu ješitnosť. Počítače nikdy nespia. Je to overené. Je to zaručené," zaznievalo v klipe.

Musk svoj tweet uviedol do predaja prostredníctvom platformy Valuables by Cent. Podľa informácií spoločnosti predstavovala posledná ponuka 1 121 000 dolárov.

Musk však o deň neskôr zmenil na predaj svojho príspevku názor. "Vlastne sa necítim dobre, keď to predávam," zmienil na svojom Twitteri a ponuky sa vzdal.

Elon Musk je známy tým, že v poslednej dobe podporuje digitálne aktíva vrátane bitcoinu, dogecoinu aj NFT.

Vo februári spoločnosť Tesla oznámila, že nakúpila 1,5 miliardy dolárov v bitcoine a mohla by v nakupovaní kryptomeny pokračovať.

Podobnú "záľubu" má aj Muskova partnerka Claire Boucherová, známa pod pseudonymom Grimes. Počas posledných niekoľkých týždňov predala svoju zbierku digitálnych umeleckých diel za takmer 6 miliónov dolárov.

Tento týždeň Muskova spoločnosť vyvolala rozruch už raz, a to keď oznámila, že mení názvy vedúcich pozícií svojich pracovníkov.

Súčasný šéf Elon Musk si tak bude po novom hovoriť titulom Technokrál Tesly. Jeho finančný riaditeľ Zach Kirkhorn bude mať novú funkciu Majstra pokladníka.

Čo za zmenou, ktorá by niekomu mohla pripomínať jeden z mnohých Muskových zdokumentovaných skrytých žartov, stojí, automobilka neuviedla.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.