Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.03.2021, 17:30

Šéf Bank of England chce, aby Google riešil finančné podvody

Pandémia Covidu-19 viedla k vzostupu podvodných aktivít na internete.

Šéf Bank of England chce, aby Google riešil finančné podvody
Zdroj: Reuters

Guvernér britskej centrálnej banky (Bank of England) Andrew Bailey sa snaží prinútiť vládu, aby zaviedla pravidlá, ktoré by urobili veľké internetové firmy zodpovedné za finančné podvody.

Chce tak firmy, ako je napríklad Google, prinútiť k boju proti podvodným webovým stránkam. Informoval o tom dnes denník The Sunday Times s odvolaním sa na svoje zdroje.

Pandémia Covidu-19 viedla k vzostupu podvodných aktivít na internete. Niektoré internetové stránky napríklad inzerujú podvodné systémy pre rýchle zbohatnutie, iné sa vydávajú za renomované investičnej spoločnosti.

Google a ďalšie veľké internetové podniky potom zarábajú na podvodníkoch, ktorí im platia za prominentné umiestnenie vo výsledkoch webového vyhľadávania, píše The Sunday Times.

Bailey sa podľa denníka snaží prinútiť ministerku vnútra Priti Patelovú, aby zodpovednosť veľkých internetových spoločností za finančné podvody zaradila do návrhu zákona o bezpečnosti internetu.

V súčasnej podobe návrh tieto podniky prinúti iba k boju proti internetovým aktivitám smerujúcim k zneužívaniu detí a proti terorizmu.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.