Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.04.2021, 15:09

Počet miliardárov je na rekorde. Po 20 rokoch z úplnej špičky vypadol Warren Buffett

Do rebríčka sa tento rok dostalo viac žien, a to 382 oproti minuloročným 241.

Počet miliardárov je na rekorde. Po 20 rokoch z úplnej špičky vypadol Warren Buffett
Zdroj: TASR

Titul najbohatšieho človeka na svete si podľa rebríčka časopisu Forbes už štvrtý rok po sebe udržal zakladateľ spoločnosti Amazon Jeff Bezos, tesne nasledovaný podnikateľom Elonom Muskom.

Celkové imanie najbohatších ľudí planéty sa aj napriek ekonomickej kríze spôsobenej koronavírusom zvýšilo, Forbes registruje rekordných 2755 dolárových miliardárov s imaním v celkovej výške 13,1 bilióna dolárov. V roku 2019 to bolo osem biliónov dolárov.

Musk prudko stúpol 

Elon Musk sa vlani umiestnil až na 31. priečke, jeho rýchly postup podľa časopisu Forbes zapríčinil najmä rast ceny akcií automobilovej spoločnosti Tesla.

Na treťom mieste je majiteľ konglomerátu luxusných firiem LVMH Bernard Arnault, štvrtý je zakladateľ počítačovej spoločnosti Microsoft firmy Bill Gates.

Piaty je zakladateľ Facebooku Mark Zuckerberg. Do pätice najbohatších ľudí sa tak po viac ako 20 rokoch nedostal investor Warren Buffett.

Viac žien

Do rebríčka sa tento rok dostalo viac žien, a to 382 oproti minuloročným 241. Najviac miliardárov pochádza z Ázie (1149), nasledujú Spojené štáty (724) a Európa (628).

"Zatiaľ čo nárast počtu miliardárov sa môže zdať škandalózny, základné trendy môžu priniesť prosperitu všetkým," vyhlásil šéfredaktor časopisu Forbes Randall Lane k predchádzajúcemu roku, kedy svetovú ekonomiku sužovala kríza spojená s pandémiou.

Tá podľa odhadu Medzinárodného menového fondu zvýšila hospodárske nerovnosti v spoločnosti do väčšej miery, než predchádzajúce hospodárske krízy.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.