Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.04.2021, 20:42

Matovič bude šéfom Rady guvernérov Európskej investičnej banky

Rada guvernérov EIB pozostáva z ministrov navrhnutých každým z 27 členských krajín.

Matovič bude šéfom Rady guvernérov Európskej investičnej banky
Zdroj: TASR/Pavol Zachar

Minister financií Igor Matovič bude šéfom rady guvernérov Európskej investičnej banky vo funkcii nahradí svojho predchodcu Eduarda Hegera. Informáciu priniesol portál Euractiv. Návrh predložilo ministerstvo na rokovanie vlády, ktoré bude v stredu ráno.

V prípade schválenia návrhu vládou sa pán minister financií Igor Matovič stane aj predsedom Rady guvernérov EIB, ktorú doteraz zastaval Eduard Heger,“ reagovalo pre Euractiv tlačové oddelenie rezortu.

Rada guvernérov EIB pozostáva z ministrov navrhnutých každým z 27 členských krajín. Rada stanovuje smernice pre úverovú politiku v súlade s cieľmi politiky EÚ, schvaľuje ročné finančné správy a účtovné závierky, rozhoduje o účasti banky na finančných operáciách mimo EÚ a o zvýšení základného imania EIB.

Európska investičná banka je v spoločnom vlastníctve krajín EÚ. Jej cieľom je podporovať potenciál Európy v oblastiach zamestnanosti a rastu, podporovať opatrenia na zmiernenie zmeny klímy a presadzovať politiky EÚ mimo únie.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.