Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.04.2021, 13:42

Pobočka McDonald's zúfalo zháňa zamestnancov. Záujemcom platí už za pohovor

Veľa podnikov v USA po lockdowne znovu otvára a tak potrebuje najať nových pracovníkov.

Pobočka McDonald's zúfalo zháňa zamestnancov. Záujemcom platí už za pohovor
Zdroj: TASR/Rick Bowmer

Jedna z franšízových pobočiek amerického fastfoodu v južnej Floride ponúka 50 dolárov každému, kto príde na pracovný pohovor.

Reštaurácia tohto reťazca už dlhú dobu čelí nedostatku pracovných síl. Lákavá ponuka však stále nepriťahuje dostatok uchádzačov, píše denník The Business Insider.

Blake Casper, majiteľ niekoľkých reštaurácií fastfoodového reťazca z Tampy na Floride, svojim zamestnancom povedal, aby "urobili čokoľvek, aby najali viac pracovníkov."

Vedúci jedného z jeho zariadení tak prišiel na nápad platiť za pohovor. A z nápadu sa stala skutočnosť.

"Ak nemôžeme udržať rýchle občerstvenie v prevádzke, zaplatím 50 dolárov za pohovor," reagoval Casper.

V jednej z jeho reštaurácií tak skutočne dostanú účastníci pohovoru zaplatené. Podľa Caspera však ani takáto finančná ponuka veľa ľudí nepresvedčila. Majiteľ doplnil, že takú problematickú situáciu na trhu práce si nepamätá od konca 90. rokov.

Veľa podnikov v USA po lockdowne znovu otvára a tak potrebuje najať nových pracovníkov. Zároveň sa v USA zvýšila podpora v nezamestnanosti. Tieto dva faktory sú údajne príčinou nedostatku pracovníkov.

"Je to naozaj katastrofa. Ľudí, ktorí vyrazili nakupovať a majú veľa peňazí, je dosť, a my pritom voláme o pomoc," komentuje situáciu Blake Casper. Nedostatok pracovných síl tak núti jeho i ďalšie franšízy zvyšovať mzdy.

Problémy s obsadzovaním zamestnancov majú aj iné americké podniky. Marcový prieskum Asociácie malých podnikov uviedol, že 42 percent majiteľov malých firiem teraz ponúka voľné miesta. "Stále sa snažíme získať nejakých ľudí," uzatvára iný franšízista McDonald's pre denník The Business Insider.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.