Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.06.2021, 16:43

Ronaldo odsunul na brífingu fľaše Coca-coly. Akcie firmy sa rýchlo prepadli (video)

Po Ronaldovom geste nasledoval pokles ceny akcií firmy o 1,6 percenta. To z trhovej hodnoty spoločnosti zmazalo zhruba štyri miliardy dolárov.

Cristiano Ronaldo
Zdroj: Reuters

Portugalský futbalista Cristiano Ronaldo počas pondelkovej tlačovej konferencie odsunul nabok dve fľaše Coca-coly, podal si fľašu vody a slovom água vyzval prítomná médiá na pitie vody. Po geste nasledoval pokles ceny akcií firmy o 1,6 percenta. To z trhovej hodnoty spoločnosti zmazalo zhruba štyri miliardy dolárov.

Coca-cola je jedným z hlavných sponzorov turnaja Euro 2020 a pri utorňajšej tlačovej konferencii pred zápasom medzi Maďarskom a Portugalskom mali všetci účastníci pred sebou dvojicu pollitrových fliaš známeho nápoja. Cristiana Ronalda, ktorý je známy svojím zdravým životným štýlom, však táto ponuka zjavne nepotešila.

Znechutene odsunul kolu stranou a namiesto toho zdvihol na kameru fľašu čistej vody. Po jednoduchom geste poklesla cena akcií Coca-coly z 56,1 dolára za kus na 55,22. Mierny prepad o 1,6 percenta znamenal, že trhová hodnota spoločnosti klesla zo 242 miliárd dolárov na 238.

K poklesu došlo krátko po otvorení newyorskej burzy, kde je spoločnosť kótovaná a množstvo svetových médií to interpretovalo práve Ronaldovým gestom.

Podľa niektorých analytikov však mierny pondelkové "výpredaj" akcií súvisel skôr s nárokom na výplatu dividendy pre akcionárov, ktorý nedávno vypršal. Neskôr počas pondelkového obchodovania akcie časť straty zmazali. V utorok potom uzavreli na cene 55,41 dolára, štvrť percenta pod pondelkovým záverom.

Coca-cola patrí medzi šesť hlavných sponzorov turnaja, spoločne so sociálnou sieťou TikTok alebo pivovarom Heineken. Zástupcovia firmy reagovali na Ronaldovo gesto vyhlásením, že "každý má právo vybrať si, čo bude piť".

Používatelia sociálnych sietí a niektoré médiá po tlačovej konferencii tiež poukázali na to, že Ronaldo v minulosti sám vystupoval v reklame pre Coca-colu.

EURO 2021 na HNonline:

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.