Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.06.2021, 08:46

Trh s kryptomenami kvôli Číne stratil už takmer 300 miliárd dolárov

Čína v uplynulých dňoch vystupňovala svoje snahy proti kryptomenám.

Trh s kryptomenami kvôli Číne stratil už takmer 300 miliárd dolárov
Zdroj: Reuters

Nové opatrenia Číny proti kryptomenám spôsobili, že od piatka celková hodnota trhu digitálnych mien padla takmer o 300 miliárd amerických dolárov (252,3 miliardy eur).

V piatok nariadila zastavenie ťažby digitálnych mien aj juhozápadná provincia S'-čchuan, ktorá je veľkým centrom ťažby kryptomien, predtým už ťažbu zakázala autonómna oblasť Vnútorné Mongolsko a provincie Jün-nan a Čching-chaj.

Tvrdý zásah

Čína v uplynulých dňoch vystupňovala svoje snahy proti odvetviu. Okrem množiacich sa zákazov ťažby čínska centrálna banka vyzvala domáce finančné inštitúty, aby sprísnili opatrenia proti kryptomenám.

People's Bank of China v pondelok uviedla, že vyzvala niektoré banky a platobné inštitúcie, ako je napríklad Ant Group, aby tvrdšie zasiahli proti obchodovaniu s kryptomenami.

Centrálna banka požaduje, aby prestali poskytovať všetky služby spojené s kryptomenovými aktivitami vrátane zakladania účtov, zúčtovania a transferov.

Bitcoin sa od piatka, keď provincia S'-čchuan oznámila ťažiarom kryptomien, že musia zavrieť svoje operácie, oslabil o približne 16 percent.

Pád ceny

V pondelok jeho cena klesla až na 31 179,05 dolára. V utorok ráno okolo ôsmej hodiny SELČ sa predával so stratou 5,2 percenta (v priebehu 24 hodín) po 32 642,99 dolára.

Najväčšia a najznámejšia kryptomena tak už stratila polovicu svojej hodnoty v porovnaní s rekordom 64 895,22 dolára zo 14. apríla.

Cena etherea v pondelok klesla pod 2000 dolárov prvýkrát od 23. mája. V utorok ráno sa predávalo s mínusom vyše 9 percent po 1939,10 dolára.

XRP v utorok ráno strácalo 15,5 percenta a dogecoin takmer 26 percent.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.