Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
01.08.2021, 15:08

Pfizer a Moderna zvýšili v Únii ceny vakcín proti ochoreniu Covid-19

Nová cena za jednu dávku vakcíny od Pfizeru je 19,50 eura namiesto pôvodných 15,50 eura, uviedol Financial Times s odvolaním sa na časti zmlúv, do ktorých sa im podarilo nahliadnuť.

Pfizer a Moderna zvýšili v Únii ceny vakcín proti ochoreniu Covid-19
Zdroj: Reuters

Farmaceutické spoločnosti Pfizer a Moderna zvýšili ceny svojich vakcín proti ochoreniu Covid-19 v najnovších dodávateľských zmluvách s Európskou úniou. Informovali o tom v nedeľu renomované hospodárske noviny Financial Times (FT).

Nová cena za jednu dávku vakcíny od Pfizeru je 19,50 eura namiesto pôvodných 15,50 eura, uviedli noviny s odvolaním sa na časti zmlúv, do ktorých sa im podarilo nahliadnuť.

Cena vakcíny Moderna sa zvyšuje na 25,50 dolára (21,44 eura) za dávku z 19 eur pri prvom nákupe. To je ale menej ako pôvodne dohodnutých 28,50 dolára, pretože EÚ zvýšila objednávku, uvádza sa v správe FT, ktorá sa odvoláva na zdroj oboznámený s touto záležitosťou.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.