Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.09.2021, 13:50

Otvorenie obchodov ich nakoplo. Španielsky odevný gigant sa vrátil na predkrízovú úroveň

Tržby medziročne vyskočili o 49 percent na 11,9 miliardy eur.

Otvorenie obchodov ich nakoplo. Španielsky odevný gigant sa vrátil na predkrízovú úroveň
Zdroj: Reuters

Zisk španielskeho predajcu módy Inditex, ktorý vlastní značky, ako sú Zara a Massimo Dutti, sa v 1. polroku prebiehajúceho fiškálneho roka takmer vrátil na predkrízovú úroveň.

Tržby sa totiž zotavili s návratom spotrebiteľov do obchodov po uvoľnení protiepidemických reštrikcií.

Čistý zisk za 6 mesiacov od februára do júla dosiahol takmer 1,3 miliardy eur a bol len o niečo nižší v porovnaní s 1,5 miliardy eur v rovnakom období v roku 2019. Tržby medziročne vyskočili o 49 percent na 11,9 miliardy eur.

Spoločnosť uviedla, že čistý zisk dosiahol v 2. kvartáli (máj až júl) 851 miliónov eur po 214 miliónov eur v rovnakom období pred rokom. Zisk bol tiež o štyri percentá vyšší v porovnaní s 2. štvrťrokom 2019, bol však o niečo nižší, než očakávali analytici.

Tržby za tri mesiace od mája do júla predstavovali 6,99 miliardy eur, čo bolo o sedem percent viac v porovnaní s rovnakým obdobím roka 2019.

"Zotavovanie sa zrýchľuje," uviedol šéf Inditexu Pablo Isla. Dodal, že aktivity skupiny sa vrátili na úrovne spred pandémie.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.