Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.09.2021, 15:06

Čínsky realitný gigant bojuje o život. Priznal pochybenie viacerých manažérov

Manažéri zrejme v rozpore so zamýšľaným termínom vyplatili 12 produktov predčasne.

Čínsky realitný gigant bojuje o život. Priznal pochybenie viacerých manažérov
Zdroj: Reuters

Čínsky realitný gigant Evergrande, ktorý sa vyrovnáva s finančnými problémami, priznal pochybenia niekoľkých manažérov.

Šesť vedúcich pracovníkov podľa dnešného oznámenia spoločnosti nezákonne vyplatilo vopred niekoľko investičných produktov.

​Firma teraz bude požadovať po manažéroch vrátenie vyplatených prostriedkov a pristúpi k prísnym sankciám.

Žiadne ďalšie podrobnosti, vrátane súm, mien manažérov a názvov produktov, firma nezverejnila. Informuje o tom agentúra Reuters.

Investície môžu byť obvykle vyplatené až po určitej dobe držania. Manažéri však zrejme v rozpore so zamýšľaným termínom vyplatili 12 produktov predčasne.

Pochybenie vedúcich pracovníkov bolo odhalené v čase, keď sa silno zadlžený realitný gigant so sídlom v Šen-čene vyrovnáva s vážnymi problémami s likviditou a nie je isté, či bude schopný plniť svoje finančné záväzky. Firma dlhuje viac ako 300 miliárd amerických dolárov.

Od začiatku roka hodnota akcií skupiny klesla o tri štvrtiny a niekoľko ratingových agentúr v poslednej dobe znížilo Evergrande úverový rating. Varovali aj pred hrozbou platobnej neschopnosti.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.