Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.09.2021, 12:31 Aktualizované dňa 24.09.2021 o 13:05

Čína postavila kryptomeny mimo zákon. Ceny Bitcoinu padajú

V Číne bude nezákonné aj poskytovanie služieb zahraničných kryptomenových búrz.

Čína postavila kryptomeny mimo zákon. Ceny Bitcoinu padajú
Zdroj: Pixabay/mohamed_hassan

Čínska centrálna banka označila všetky kryptomenové transakcie za nezákonné. Uviedla tiež, že tieto transakcie musia byť zakázané. Informovala o tom dnes agentúra Bloomberg.

Správa viedla k oslabeniu najznámejšej kryptomeny Bitcoin. Centrálna banka považuje za nezákonné aj poskytovanie služieb zahraničných kryptomenových búrz v Číne.

Podľa agentúry Reuters tiež sľúbila dôrazné kroky k potieraniu "špekulácií s virtuálnymi menami a súvisiacich finančných aktivít" s cieľom "ochrániť majetok ľudí a udržať ekonomický, finančný a sociálny poriadok".

"Zahraničné burzy s virtuálnymi menami, ktoré využívajú internet k ponuke služieb v Číne, sú tiež nezákonné," uviedla podľa serveru CNBC centrálna banka. Dodala, že pracovníci týchto búrz budú čeliť vyšetrovaniu.

Cena Bitcoinu v reakcii na vyjadrenie čínskej centrálnej banky zostúpila hlboko pod 43-tisíc dolárov. Predtým sa pohybovala nad hranicou 45-tisíc dolárov.

Okolo 12:30 sa Bitcoin predával za zhruba 42 200 dolárov. Za posledných 24 hodín tak jeho cena vykazovala pokles o viac ako tri percentá, vyplýva z údajov servera Bitstamp.

Podľa českého spravodajského portálu iDnes sa tak udialo z dôvodu dlhodobej snahy čínskych regulátorov došliapnuť si na trhy s virtuálnymi menami. Ide doposiaľ o najtvrdší krok v týchto snahách.

Krajina sa už predtým pokúšala o reguláciu ťažby kryptomien pričom centrálna banka vyzvala finančné inštitúcie, aby nepokračovali s poskytovaním služieb, ktoré s krypotomenami súvisia.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.