Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.09.2021, 16:43

Musk vidí budúcnosť v jadrovej energii. Nesúhlasí s krokmi krajín, ktoré sa jej vzdávajú

Elon Musk je presvedčený, že jadrová energia má potenciál pomôcť pri pokrývaní zvýšeného globálneho dopytu po energiách.

Musk vidí budúcnosť v jadrovej energii. Nesúhlasí s krokmi krajín, ktoré sa jej vzdávajú
Zdroj: Reuters

Podľa šéfa Tesly Elona Muska je aktuálna čipová kríza, ktorá donútila automobilky obmedziť produkciu, len krátkodobým problémom.

​Musk uviedol, že nové závody na výrobu polovodičov, ktoré sú plánované, alebo sú už vo výstavbe, tieto ťažkosti vyriešia. Na otázku, čo si myslí o tom, ako dlho bude nedostatok čipov negatívne ovplyvňovať produkciu áut, Musk odpovedal: "Myslím, že krátkodobo."

"Aktuálne je vo výstavbe mnoho závodov na výrobu čipov," uviedol Musk počas spoločného vystúpenie s prezidentom koncernu Stellantis a automobilky Ferrari Johnom Elkannom na Italian Tech Week. Dodal, že podľa neho bude do budúceho roka dostatok výrobných kapacít na pokrytie dopytu po čipoch.

Musk aj Elkann sa zhodli na tom, že jadrová energia má potenciál pomôcť pri pokrývaní zvýšeného globálneho dopytu po energiách.

"Som prekvapený nedávnymi krokmi niektorých krajín vzdávajúcich sa jadrovej energie, ktorá je bezpečná," uviedol Musk.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.