30.05.2014, 14:47

Steve Ballmer dal zbohom Microsoftu, kúpil si basketbalový tím

Ballmer na dôchodku presedlal z IT na basketbal. Bývalý šéf Microsoftu kúpil klub LA Clippers za dve miliardy dolárov.

Steve Ballmer dal zbohom Microsoftu, kúpil si basketbalový tím

Bývalý šéf Microsoftu Steve Ballmer si na dôchodku splnil sen. Kúpil si basketbalový tím Los Angeles Clippers za dve miliardy dolárov. Na kúpe sa dohodol s manželkou bývalého majiteľa klubu, Shelly Sterlingovou. Jej manžel Donald Sterling totiž dostal od NBA „padáka“ za svoje rasistické vyjadrenia.

Steve Ballmer sa tak postaral o rekordnú akvizíciu v dejinách NBA. Vedenie asociácie ju však musí ešte schváliť. Bývalý šéf technologického gigantu podľa médií preplatil ponuku mediálneho magnáta Davida Geffena, ktorý navrhol 1,6 miliardy, a skupiny losangeleských investorov, ktorí chceli zaplatiť 1,2 miliardy dolárov.

Je pre mňa pocta, že práve moje meno bude navrhnuté rade guvernérov NBA ako meno budúceho majiteľa Clippers. Milujem basketbal a chcem urobiť všetko pre to, aby Clippers naďalej vyhrávali vo veľkom v Los Angeles," uviedol Ballmer vo vyhlásení.

NBA zakázala Donaldovi Sterlingovi vlastniť klub kvôli rasistickým poznámkam, ktorých sa dopustil v rozhovore so svojou priateľkou. Tú kritizoval okrem iného za to, že sa chváli svojimi kontaktmi s ľuďmi tmavej pleti. Vytýkal jej napríklad to, že si dala na sociálnu sieť Instagram svoju fotografiu s legendou NBA Earvinom "Magic" Johnsonom.

Vedenie NBA následne Sterlingovi udelilo pokutu 2,5 milióna dolárov a vyzvalo ho, aby Clippers predal. Tomu sa síce dlhoročný vlastník bránil, avšak NBA by ho k predaju mohla donútiť, ak by súhlasilo 23 zo zvyšných 29 majiteľov. Hlasovať sa malo 3. júna.

Sterling preto svoj ​​podiel odovzdal manželke Shelly, s ktorou žije v odlúčení, aby predaj vyrokovala. „Sme nadšení, že predávame tím Stevovi, ktorý bude skvelým vlastníkom. Pracovali sme 33 rokov, aby sme z Clippers vybudovali významnú silu v NBA. Steve iste dovedie klub k športovým úspechom ešte na vyšších úrovniach," stojí vo vyhlásení spoločnosti Greenberg Glusker, ktorá Sterlinga právne zastupuje.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.